Przygotowujemy zaproszenia na ślub

Choć samo wesele i zaślubiny są ważnym wydarzeniem w życiu każdej pary. Nim jednak dojdzie do tego ich, jak też i rodzinę czeka sporo pracy. Dlatego też warto sobie rozplanować poszczególne zadania tak, aby niczego nie pominąć. W końcu wynajem sali zakup sukni i garnituru pochłania wiele czasu, a to przecież nie wszystko. Do tego możemy przeoczyć w tym rozgardiaszu tak przyziemną kwestię, jak wybór zaproszeń na to wydarzenie. Często właśnie tę czynność zostawia się na sam koniec. Może warto zrobić to nieco wcześniej? My w niniejszym tekście pochylimy się nieco nad tym zagadnieniem i poświęcimy zaproszeniom dalszą część tego tekstu.

W naszym kraju dominuje zwyczaj osobistego wręczania zaproszeń. Zatem nie robi się tego za pośrednictwem poczty czy też w nowoczesnej odsłonie poprzez internet. W tradycji ślubnej stosuje się praktykę, aby zaproszenia były dostarczone do gości minimum dwa miesiące przed ślubem. Warto zatem wcześniej wybrać ich odpowiednią formę i stylistykę.

Kiedy dokładnie zabrać się za dostarczanie zaproszeń?

Jak to zostało wspomniane informacja o planowanym ślubie, powinna dotrzeć do gości z wyprzedzeniem. Tym samym w dobrym guście będzie przeglądanie motywów i wyboru odpowiednich grafik już pół roku przed tym wydarzeniem. Taki ruch z pewnością ma sens, gdyż w ten sposób potem na spokojnie i bez stresu można zająć się pozostałymi obowiązkami. Na pewno nie można robić tego na ostatni moment, gdyż dojść może tu do wielu pomyłek od błędów w druku, po braki w liście gości.

Zamawiamy zaproszenie na ślub

Coraz częściej po tego rodzaju akcesoria sięgamy w internecie. Nie powinno to jakoś specjalnie zaskakiwać, gdyż konkurencyjne ceny i mnogość motywów daje szerokie pole do wyboru. Podchodząc do zamówienia w ten sposób , stawiajmy na sprawdzonych sprzedawców, którzy cenią sobie zadowolenie klienta. Do tego weryfikujmy usługodawców poprzez opinie dotychczasowych klientów.

Elementy, jakie należy zawrzeć na zaproszenia?

W kontekście zaproszenia ślubnego pamiętajmy, aby w treści zawsze były dane zaproszonego gościa. W tym miejscu skupmy się na właściwej odmianie nazwisk w celu uniknięcia nieprzyjemnej wpadki. Taki błąd może też być uznany za brak taktu. Kolejnym elementem treści zaproszenia ślubnego powinno być zawarcie na nim daty i lokalizacji ceremonii ślubnej i następującego potem wesela. Ten ruch ma swoje uzasadnienie w tym, aby żaden z gości nie przeoczył właściwego miejsca i dotarł do niego we właściwym czasie. Idąc dalej można też na zaproszeniu, umieścić sugestię na temat ewentualnych preferencji młodej pary w kwestii prezentów. Tym samym częstą praktyką jest wybór konkretnych podarunków albo też sugestia zbiórki środków np. na cel charytatywny.

Przygotowując zestaw zaproszeń, warto sobie pozostawić ich kilka w zapasie, aby na wypadek jakiejś pomyłki lub innych wydarzeń moc bez przeszkód przygotować zamiennik. Mamy nadzieję, że ta garść praktycznych wskazówek będzie źródłem interesujących praktyk dla niejednej pary nowożeńców.