Invisalign. Niewidoczna ortodoncja zapewniająca widoczne rezultaty.

Tradycyjna ortodoncja zawsze była jednym z najbardziej potrzebnych zabiegów, a jednocześnie jednym z tych, których wielu pacjentów obawiało się najbardziej. Mówiąc o tradycyjnej ortodoncji, mamy na myśli ortodoncję na całe życie, ortodoncję, w której zamki są torturą dla osób je noszących, ale są niezbędne, jeśli chcesz cieszyć się pięknym uśmiechem w przyszłości.
Na szczęście ortodoncja znacznie się rozwinęła i obecnie można korzystać z takich technik jak Invisalign. Jeśli dentysta zalecił Ci rozpoczęcie leczenia ortodontycznego, być może zainteresują Cię zalety aparatu Invisalign, dzięki którym będziesz mógł się na niego zdecydować.

Co to jest Invisalign?

To metoda leczenia, dzięki której można wyprostować i wyrównać zęby za pomocą całkowicie niewidocznych nakładek. Aparaty te są o wiele bardziej dyskretne i można je łatwo zdjąć w dowolnym momencie. Należy pamiętać, że stosowanie aparatu Invisalign nie jest zalecane we wszystkich przypadkach, a o tym, czy można go stosować, powinien poinformować lekarz ortodonta. Nie wynika to z faktu, że nie jest to bezpieczne i skuteczne leczenie — wręcz przeciwnie — ale z tego, że problem, jaki każda osoba ma w jamie ustnej, należy traktować indywidualnie, biorąc pod uwagę jej warunki.

Kiedy mogę korzystać z Invisalign?

Jeśli interesuje Cię niewidoczna ortodoncja, ważne jest, abyś zdawał sobie sprawę z dużej liczby przypadków, w których zalecane jest stosowanie aparatu Invisalign. Na początku należy skorygować przypadki stłoczenia zębów. Jeśli zęby są osadzone jeden na drugim, dzięki Invisalign będziesz mógł je bez problemu skorygować. Zabieg ten można również zastosować w przypadku nadzgryzu, czyli sytuacji, w której górne siekacze zachodzą na przednie i przygryzają daszek jamy ustnej.
Innym powodem, dla którego można skorzystać z systemu Invisalign, jest nadmierna przestrzeń między zębami lub protruzja. Jest to również zalecana metoda leczenia w przypadku korekty zgryzu krzyżowego.

Zalety systemu Invisalign.

Główną zaletą tego rodzaju leczenia jest fakt, że jest ono niewidoczne i łatwe do zastosowania. Wiele osób straciło poczucie własnej wartości w wyniku noszenia aparatu ortodontycznego, dlatego warto pamiętać, że istnieją obecnie rozwiązania alternatywne. Dzięki aparatom Invisalign nikt nie będzie wiedział, że przechodzisz leczenie ortodontyczne i będziesz mógł je zdejmować, kiedy tylko będziesz tego potrzebował.
Kolejną zaletą jest to, że może być bez problemu stosowany u dzieci, młodzieży i dorosłych. W przypadku dzieci podstawowe znaczenie ma łatwość czyszczenia. Leczenie ortodontyczne jest bardziej skomplikowane w czyszczeniu, a także bardziej uciążliwe podczas jedzenia, co nie ma miejsca w przypadku Invisalign.

Podsumowując, jeśli konieczne jest przeprowadzenie jednego z tych zabiegów ortodontycznych w celu skorygowania problemów z zębami, należy zapytać swojego ortodontę o możliwość przeprowadzenia takiego leczenia.