Jak chudnąć z głową?

We współczesnym świecie zdominowanym przez technologie ułatwiające nam życie nietrudno o problemy z wagą. Nie powinno więc dziwić, że problemy z nadmiarem tkanki tłuszczowej są dość często spotykane. Jest to problem nie tylko natury estetycznej, ale też generujący szereg problemów natury zdrowotnej. Z tego też powodu warto zadbać o siebie i zacząć chudnąć. Nie można jednak do tego zagadnienia podchodzić bez przygotowania. Tym samym niniejszy tekst ma na celu nieco przybliżenie tego problemu tak, aby odchudzanie stało się znacznie łatwiejsze.

Medycyna i zdrowie. Odchudzanie od podstaw

Chcąc spalić tkankę tłuszczową, musimy pamiętać o fundamentach w postaci diety i treningu. Na początku skupimy się na tym drugim aspekcie. Optymalną aktywnością fizyczną są ćwiczenia, które nie tylko pomogą spalić tłuszcz, ale też nie wyrządzą nam szkody. Tym samym najlepiej na początku nasz trening powinien być konsultowany ze specjalistą. Pomoże on też skonstruować go w taki sposób, aby nawet kompletny laik czerpał z niego maksimum korzyści.

Najlepsze ćwiczenia do spalania tłuszczu

Chcąc doprowadzić do chudnięcia, trzeba doprowadzić do powstania ujemnego bilansu kalorycznego. Czym jest ten stan? Chodzi tu o to, aby na przestrzeni całego dnia dostarczyć organizmowi, nie większej liczby kalorii niż potrzebuje on do prawidłowego funkcjonowania.

Do samego spalania tkanki tłuszczowej przydadzą się następujące formy ćwiczeń:

  • trening aerobowy np. bieganie, skakanka,
  • ćwiczenia siłowe typu Full Body Workout (FBW), Push Pull czy Split,
  • trening funkcjonalny,
  • stretching, joga.

Częstotliwość treningu

W przypadku ćwiczeń więcej na pewno nie znaczy lepiej. Tutaj wszystko musi być dostosowane nie tylko do potrzeb, ale i naszych możliwości. Trzeba bowiem pamiętać, że nie tylko ciężki trening jest ważny. Nie mniej istotna jest regeneracja następująca po nim. Optymalnym rozwiązaniem będą ćwiczenia 3 razy w tygodniu przez około 30-60 minut.

Nie tylko ćwiczenia

Trzeba również pamiętać o tym, że same ćwiczenia są niewystarczające. Przy zmianie sylwetki liczą się też nasze nawyki żywieniowe, które muszą ulec zmianie. Stąd też odpowiednia dieta jest wskazana. Tym samym warto udać się do specjalisty, który rozpisze dla nas odpowiedni jadłospis pomagający schudnąć. Taka pomoc jest nieoceniona nie tylko dlatego, aby zacząć gubić zbędne kilogramy, ale też w celu uniknięcia efektu jo-jo. Dodatkowo fachowa pomoc uchroni nas przed spowolnieniem przemiany materii czy też utratą tkanki mięśniowej. Do tego zbyt szybkie spalanie tłuszczu nie jest zbyt korzystne. Za prawidłową redukcję uznaje się taką, kiedy ma miejsce utrata około 0,5 kg w ciągu tygodnia.

Słowem podsumowania

Uzyskanie szczupłej sylwetki to połączenie aktywności fizycznej z odpowiednio zbilansowaną dietą. Nic nie dzieje się w tej materii przypadkowo i warto wykazać się tu cierpliwością. Efekty na pewno przyjdą. Błędem też jest porównywanie się do innych osób, ponieważ każdy organizm jest inny. Powinniśmy się zatem skupić na swoim tempie ćwiczeń, rezultaty w postaci płaskiego brzucha i zdrowej sylwetki będą nieocenioną nagrodą.