Jak poprawić krążenie krwi?

Problemy z krążeniem krwi są jedną z najczęstszych patologii zdrowotnych. Przyczyny mogą być różne. Może to być zaburzenie równowagi żywieniowej (nadmiar sodu, brak witaminy E, potasu lub błonnika), odwodnienie, a nawet wysoki poziom cholesterolu. Jednym ze sposobów, w jaki się to objawia, są żylaki.
Istnieje kilka prostych wskazówek, których można przestrzegać, aby poprawić krążenie krwi. Należy jednak starać się realizować je stopniowo, zmieniając swoje nawyki tak, aby się do nich przyzwyczaić i aby kosztowały nas mniej wysiłku. Jednocześnie można też stopniowo, z biegiem czasu, eliminować złe nawyki.

Aktywność fizyczna.

Oczywiście, ćwiczenia fizyczne doskonale wspomagają krążenie. Dobrym rozwiązaniem mogą być spacery, jazda na rowerze lub jogging. Nie należy się forsować, ale zacząć od małych dawek i z biegiem dni zwiększać tempo i czas. Jeśli Twoja praca wymaga siedzenia przez wiele godzin, staraj się co jakiś czas wyjść na spacer, aby rozprostować i poruszyć nogi. Poczujesz się lepiej, jeśli przez kilka minut będziesz trzymać nogi w górze.

Odpowiednie odżywianie.

Również dieta pomoże Ci poczuć się lepiej. Dobrym rozwiązaniem jest rezygnacja ze spożywania zbyt dużej ilości tłustego mięsa i wzbogacenie diety o warzywa. Należy uważać, aby nie przesadzić z solą i spożywać pokarmy o niskiej zawartości sodu, ale wysokiej zawartości potasu, takie jak ryż, płatki śniadaniowe, awokado, owoce, rośliny strączkowe i warzywa. Aby zwiększyć spożycie witamin, należy jeść łososia, tuńczyka, wołowinę, jajka, kukurydzę, jogurt i ser.
Ważnym elementem diety powinna być również woda. Eksperci zalecają spożywanie co najmniej 2 litrów wody dziennie. Nie należy również rezygnować z południowej lampki wina, ponieważ pomaga ona obniżyć poziom cholesterolu.

Inne zdrowe nawyki poprawiające krążenie.

Innymi sposobami na przyspieszenie krążenia krwi są właściwe trawienie i zimne prysznice. Kiedy nadchodzi pora pójścia do łóżka, kładź się do niego wypoczęty. Jeśli jesteś zdenerwowany, pomocna będzie joga, która jest ćwiczeniem relaksacyjnym. Nie należy spać po intensywnych ćwiczeniach fizycznych.
Należy również unikać nadwagi, ponieważ według wielu badań u osób z nadwagą, którym udało się schudnąć, poprawia się krążenie.
Wreszcie, picie herbaty, zarówno zielonej, jak i czarnej, również poprawia krążenie krwi.