Wpływ magnezu na nasz organizm. Pięć podstawowych korzyści.

Zrównoważona dieta jest kluczem do zdrowego życia. Przygotowując dietę , należy wziąć pod uwagę szeroką gamę produktów, które pozwalają nam uzyskać wszystkie podstawowe składniki. Musimy spożywać witaminy i minerały, a te pochodzą z różnych produktów. Problem pojawia się, gdy nasz organizm nie przyswaja dobrze niektórych z nich lub, przeciwnie, nie lubimy pewnego rodzaju pożywienia zawierającego dany minerał. Faktem jest, że osoby z nietolerancją laktozy mają największe niedobory wapnia.

Jakie korzyści przynosi magnez w naszym życiu?

  1. Osoby z wysokim ciśnieniem krwi znajdą magnez jako dobrego sprzymierzeńca w obniżaniu zarówno skurczowego, jak i rozkurczowego ciśnienia krwi. Korzyści płynące ze stosowania magnezu nie kończą się na tym, ponieważ jest on również znany ze swojego działania w zwalczaniu cukrzycy typu 2.
  2. Prawie połowa wszystkich chorych na cukrzycę ma niski poziom magnezu we krwi. Problem ten wpływa na zdolność insuliny do regulowania poziomu cukru we krwi , dlatego konieczne jest uzupełnianie diety magnezem, aby zapobiec wystąpieniu tego problemu. Magnez pomaga również zmniejszyć oporność na insulinę.
  3. Magnez jest również dobrym środkiem przeciwbólowym. Dzieje się tak dlatego, że wśród swoich właściwości ma działanie przeciwzapalne. W rzeczywistości spożycie magnezu jest tak ważne, że jego niski poziom wiąże się z wieloma problemami związanymi ze starzeniem się i otyłością, a także innymi chorobami przewlekłymi.
  4. Podobnie jak w przypadku walki z bólem, magnez jest dobry na migrenę. Dzięki przyjmowaniu magnezu nie tylko przyczynimy się do zmniejszenia bólu migrenowego, ale także zapobiegniemy pojawieniu się migreny, eliminując w ten sposób mdłości i ból, który powodują.
  5. Wreszcie, nie należy zapominać o roli magnezu w funkcjonowaniu mózgu. Magnez jest dobrym sprzymierzeńcem w poprawie nastroju, a tym samym w zmniejszaniu ryzyka depresji. Dowodzi to, że magnez jest tak samo korzystny dla mózgu, jak dla reszty ciała, ponieważ pomaga również w osiąganiu lepszych wyników sportowych. Podsumowując, nie zaniedbuj magnezu w swojej diecie i kontroluj jego poziom, aby cieszyć się dobrym zdrowiem.