Naturalne sposoby regulacji rytmu wypróżnień.

Poprawa tranzytu jelitowego to jedna z tych rzeczy, których nie docenia się, dopóki się ich nie osiągnie. Poprawa jest jednak dość prosta — wystarczy wprowadzić zdrowe nawyki do swojego stylu życia, w razie potrzeby skorzystać z pomocy określonych produktów i wprowadzić do swojej diety określone produkty.

Zwiększ spożycie błonnika.

Błonnik ma zasadnicze znaczenie dla usprawnienia tranzytu jelitowego i prawdopodobnie szybko to zauważysz. Dzieje się tak, ponieważ błonnik może przyspieszyć trawienie, dlatego zalecamy spożywanie pokarmów pełnoziarnistych, głównie zbóż, które zawierają dużo błonnika.

Regularna aktywność fizyczna.

Odrobina codziennej aktywności fizycznej jest niezbędna do prowadzenia bardziej zrównoważonego życia. Jeśli chcesz usprawnić tranzyt jelitowy, zalecamy wykonywanie ćwiczeń aerobowych, czyli takich, jak przysiady lub ruchy bioder. Korzyści ze wszystkich tych ćwiczeń są widoczne natychmiast, więc nie należy wpadać w panikę, jeśli po ich wykonaniu poczujemy, że mamy ochotę pójść do toalety. Ponadto wykonywanie wszystkich tych ćwiczeń pomoże aktywować mięśnie brzucha, a tym samym usprawnić pracę jelit.
Zaleca się także codzienny spacer przez co najmniej 30 minut w szybkim tempie oraz picie około dwóch litrów wody dziennie. Te drobne codzienne nawyki są niezbędne, aby wspomóc tranzyt i poprawić samopoczucie.

Jakie pokarmy mogą być wsparciem?

Oprócz pokarmów zawierających błonnik pokarmowy istnieją również inne produkty, które są szczególnie zalecane w celu usprawnienia tranzytu jelitowego. Jednym z nich jest kolor pomarańczowy. Wynika to z wysokiej zawartości witaminy C, a także innych niezbędnych pierwiastków, takich jak magnez i potas.
Zaleca się spożywanie winogron, ponieważ są one ważnym źródłem węglowodanów i zapewniają dużą dawkę energii. Winogrona są idealne na początek dnia. Jeśli szukasz czegoś na obiad, nie ma nic lepszego niż karczochy. Karczochy mają bardzo dobre właściwości trawienne i świetnie nadają się do usuwania płynów dzięki działaniu moczopędnemu, a także zawierają znaczne ilości błonnika.
Napary mogą również pomóc w usprawnieniu pracy jelit, a jeśli chcesz wzmocnić działanie naparu, zalecamy dodanie odrobiny cytryny. Dzięki zawartości witaminy C i przeciwutleniaczy, a także dzięki temu, że pomaga w usprawnieniu pracy jelit, wspomaga również układ odpornościowy.